Kızkalesinde Oteller

Kızkalesinde Oteller

Kızkalesinde oteller, pansiyonlardan 5 yıldızlı tatil köylerine kadar çeşitlilik göstermektedir. Eğer Kızkalesinde tatil yapmak istiyorsanız ve henüz otel bulmadıysanız, internette bu konuda çok fazla seçenek bulabilirsiniz.

Kişisel olarak ben ,resmiyeti sevmediğim için, Kızkalesine gittiğimde pansiyonlarda kalmayı tercih ediyorum. Ancak belirtmeliyim ki, artık pansiyonları tanıdığım için, 15 gün önceden tatile geleceğimi haber veriyorum. Bunun nedeni, Kızkalesinde pansiyonların dahi haftasonları çok pahalı olabilmesi. Dolayısıyla, erken rezervasyon Kızkalesinde Tatil yapmak isteyenler için şart bir durum.

Kızkalesinde Tatil

Kızkalesi Sahili,Kızkalesi Plajları

Pansiyon ve otel fiyatları haftasonları neredeyse 2-3 katına çıkıyor. Buradaki temel faktör, Adana ve Hatay illerinden sadece haftasonu için gelen günübirlik tatilciler.

Kişisel olarak, Kızkalesinde tatil yapmayı çok seviyorum. Ayrıca ücretsiz konserlerle filan tatil için Antalyadan kalır yanı yok. Antalyadaki betonlaşma hoşuma gitmediğim bir durum. Kızkalesi ise daha bakir kalmış bir turizm beldesi. Bazı pansiyonların bahçesi var. Ve açıkcası denizden çıktıktan sonra, bahçede çay içmek ya da bahçede okey oynamak çok hoşuma gidiyor. Bazı pansiyonlar da konaklamanın yanısıra, yemek ve ütü hizmeti de veriyorlar. Dolayısıyla hangi otelde kalacağınıza karar vermeden önce , tam olarak nasıl bir otel ya da pansiyon istediğinize karar vermeniz gerekiyor.

Kızkalesi, alışveriş noktasında diğer tatil beldelerine göre ucuz bir mekan. Asıl turizm gelirlerini, diğer illerden gelen günübirlik tatilcilerden elde ettiği için, Kızkalesi ucuz kalmayı başarabilmiş bir yer.

Buranın en güzel yanı, otellerin ya da pansiyonların denize çok fazla yakın olmaları. Yani en uzak otelden bile 5 dk bile sürmeden plaja ulaşabiliyorsunuz. Tabi ben genelde denize sıfır olan işletmeleri tercih ediyorum.

Eğer çok kalabalıksanız, otel veya pansiyon yerine apartlarda kalmayı da terchi edebilirsiniz. Çünkü böylesi sizin için daha ekonomik olacaktır. Bana göre sahiliyle ve deniziyle Türkiyedeki bir çok tatil yöresinden çok daha iyi durumda olan Kızkalesi, mutlaka görülmesi ve kalınması gereken bir tatil beldesidir.

Toparlarsam, Kızkalesinde kendinize kalacak yer bulmadan önce, erken rezervasyonun size çok ciddi tasarruf yaptıracağını, Kızkalesinde bir çok hizmeti sağlayabilen otel ve pansiyon olduğunu unutmamanızı hatırlatırım. Hepinize iyi tatiller.

Kategoriler
Etiketler
Sevgiyi Paylaş