Kış tatili öneri: Kızkalesi

Kızkalesi’nin kış tatili öneri kısmında ne işi var diyeceksiniz, Kızkalesi’nde yaz tatili yapılır diyeceksiniz, olur mu ya diyeceksiniz. Ben de diyeceğim ki bunlar medyanın kafamıza soktuğu şeyler. Neden her zaman alışılmışa uymak zorundayız ki?

Hiç tüm sahili kendiniz için kapadığınızı düşündünüz mü?

Yazın kızkalesi pansiyonları ve otelleri dolu oluyor. Kışınsa genelde benim gibi kafa dinlemeye gelmiş birkaç iş insanı,bir kaç aile ve öğrenciler oluyor.

Büyük şehirlerin yoğunluğundan bıkmış iş insanları, sevgilisiyle final sınavları sonrası kaçamak yapan öğrenciler ve öğrenci grupları, ailesiyle kışın da başbaşa olmak isteyen bazı aileler.

Cidden kışın haftasonu da olsa Kızkalesi kaçamağı benim ruhuma iyi geliyor. Yıllar önce Kars’a tren turu yapan birkaç kişiden biriydim. Şimdi büyük bir turizme dönüştü olay.

Çocuğunun yazılıları bitti diye onu kahvaltıya getiren aile

Evet kış tatili öneri konusunda Kızkalesi derken haklı olduğumu bu vaka bile gösteriyor. Bir keresinde Ankara’dan bir aileye denk gelmiştim. Lisede okuyan çocukları vardı. Babası çocuğa ilk yazılıların bitsin seninle deniz kenarında kahvaltı yapacaz sözü vermiş. Bana göre mükemmel ötesi sıradışı bir aileydi. Çünkü toplumun dayattıklarının dışında davranıyorlardı.

Kış tatili öneri - Kızkalesi

Bazen öyle bir zamana denk gelirsiniz ki…

Kızkalesi’nde ya kimse yoktur ya da çok az kişi vardır. Kızkalesi’nin sahilinde, sanki Kızkalesi’nin sahibiymiş gibi dolanır dalgaların sesini dinler, ruhunuzu yenilersiniz. Büyük şehirlerin kargaşasından uzakta Kızkalesi’nin sahili ruhunuzun yıkar, dalgalar ruhunuza ruhunuza çarpar.

Bazen sizin gibi sıradışı harika insanlarla tanışırsınız…

Bir kaç sene arka arkaya kış tatilini Kızkalesi’nde yapınca, sizin gibi düşünen, sıradışı harika ailelerle yada öğrencilerle tanışırsınız. Kızkalesi’nin pansiyonları sizindir, çarşısı sizindir, otelleri sizindir… Sahil sizindir. Takılırsınız Kızkalesi yerlisi gibi… Denizin dalgalarını izleyerek okey oynarsınız. Büyük şehir tüm gürültü ve patırtısıyla arkanızda kalmıştır.

Online Çalışıp Kışın Kızkalesi Pansiyonlarına ve Apartlarına Kaçanlar…

Dedim ya sıradışı, harika hatta deha insanlarla tanışma imkanınız olabilir. Kızkalesi’nde online çalışan, diğer bölgelerin soğunu sevmeyen ve kışın kaçan çok dahi insanlarla da tanışma şansınız vardır. İlginç ve güzel arkadaşlıklar kurarsınız.

Kış tatili öneri - Kızkalesi - Kışın tatil yapılacak yerler

Yılbaşında Denize Giren de Gördüm… Ama bana yemiyor…

Bunu nasıl yaptıklarını bilmiyorum. Hiç de denemedim ama kışın denize giren bir çok kişi de gördüm. Muhtemelen denizin geç soğuması ile ilgili bir durumdur. Biliyorsunuz denizler karalardan geç ısınır geç soğur. Hoş zaten hava da pek fazla soğuk olmuyor ama ben yapabileceğimi sanmıyorum.

Yaza Göre Ucuz ama Yazdan Daha Kafa Dinlendirici Bir Tatil

Fazla talep olmadığı için Kızkalesi yaza göre kışın ucuzdur da. Oteller ucuzdur,pansiyonlar ucuzdur,apartlar ucuzdur hatta yemek bile ucuzdur. Hem ucuz bir tatilden yararlanırsınız hem de gerçekten sakinleşir ve kafanızı dinlersiniz. Daha önce bahsetmiştim. Tıklık tıklım tatil yerleri beni sarmıyor demiştim.

Alışılmışın Dışına Çıkmak İyidir…

Kış tatili öneri yazımın sonuna geldik. Kışın tatil yapılacak yerler listenize umarım Kızkalesi’ni de eklemişimdir. Alışılmışın dışında, aykırı olmak, bilinenleri yıkmak iyidir. Zaten kış tatilinizi Kızkalesi’nde yapınca ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bol eğlenceli ama sessiz, huzur verici sakin bir kış tatili diliyorum. Bakarsınız oralarda denk gelir arkadaş oluruz.

Kapatıyorummmm ulen Kızkalesi sahilini hatta Kızkalesini.. 🙂