Kızkalesi Otel ve Pansiyon Fiyatları 2023

2023 Kızkalesi otel ve pansiyon fiyatlarından bahsediyorum bu yazıda. Aslında yüksek enflasyondan dolayı pek bahsetmek istemiyorum ama tatil kararınızı vermeden önce fiyatlar hakkında az çok bilgi sahibi olmanızı da önemsiyorum.

Önceki yazılarımda belirttiğim gibi Mersin Kızkalesi benim için muhteşem bir yer. Özellikle tatile gittiğim dönemde belediyenin ücretsiz sahil konserlerine de denk gelirsem değmeyin keyfime.

2022 fiyatları hakkında yazdığım şeyleri bu yazıda tekrarlamayacağım. Kızkalesi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız lütfen diğer yazılarımı okuyun.

Gelelim 2023 Kızkalesi Otel,Apart Otel ve Pansiyon fiyatlarına… ( Cidden bu konuda yazmak istemiyorum… 🙂 )

Kızkalesi Otel ve Pansiyon Fiyatları 2023

2023 yılında Kızkalesi’nde Ortalama Pansiyon,Apart Otel ve Otel Fiyatları

Kızkalesi pansiyonları seperator

Kızkalesi Pansiyon Fiyatları 300TL – 700TL

Kızkalesi Apart Otel Fiyatları 400TL – 5000TL

Kızkalesi Otel Fiyatları 500TL – 3500TL

Önceki yazılarımdan bildiğiniz kadarıyla samimi olmadıkları için otelleri fazla sevmiyorum. Ayrıca Kızkalesi’nde en iyi otel 4 yıldızlı. Benim çok param var, ben çok zenginim, yemekle filan uğraşamam diyorsanız siz bilirsiniz ama cidden oteller apart ve pansiyonlar kadar rahat edebildiğiniz yerler olmuyor. Kızkalesi’nde mesela apart otelde kaldığımda kendimi evimde gibi hissediyorum.

Tercihim her zaman pansiyon ve apart otellerden yana oluyor. Şimdi geçen seneden bu yana otel fiyatları bu noktaya geldiyse, bir de dışarıda yemenin maliyetini düşünmeniz gerekiyor.

O yüzden apart otellerde kendi yemeğinizi hazırlayıp yemek daha karlı olacaktır. Zaten biliyorsunuz sıcaktan yemek filan fazla yenmiyor. Ben genelde sıcaklarda kahvaltı tercih ediyorum. Kızkalesi’nde büyük bir Migros var. Dolduruyorum kahvaltılıkları oradan…tatile devam.

Ben yukarıda Kızkalesi’ndeki ortalama fiyatlardan bahsettim. Tabi gitmeden önce erken rezervasyon ve biraz pazarlık fiyatları esnetebilir.

Son olarak, Kızkalesi’ne hiç gitmediyseniz gitmenizi tavsiye ederim. Yeni yerler denemek her zaman iyidir ve ben maceracı bir adamım.

Amanın O Fiyatlar Ne Öyle Derseniz…

Kızkalesi pansiyonları seperator

Siz bir de böyle çok çok ünlü, aslında bana göre kalabalıklar arasında boğulmaktan başka bir şeye yaramayan en çok ünlü tatil beldelerimizdeki fiyatları bir görün derim.

Hani sadece apart otel,pansiyon ve otel fiyatlarını da değil. Yemek fiyatlarını da görmelisiniz. Ama şöyle bir örnek verebilirim. Kızkalesi’nde dışarıda bir yemeği 100 liraya yiyebiliyorsanız, o pek çok ünlü tatil beldelerimizde kişi başı 500 liradan aşağı yemek yemeniz mümkün gözükmüyor.

Neyse çenem açıldı gene.

Hepinize bol maceralı harika bir Kızkalesi tatili diliyorum. Öyle boş boş gidip gelmeyin lütfen. Konserlere katılın, jet ski filan kiralayın ya da paraşütle filan uçun. İlginç şeyler yapın ama bence o Kızkalesi’ndeki Cennet Cehennem’den uzak durun. Orası bence cehennem. Çıkarken ne dediğimi anlarsınız. 🙂

He ya Kurban Bayramı yaklaşıyor. Kurban Bayramınız da şimdiden kutlu olsun, nice bayramlara ve nice harika tatillere…