Kızkalesi Ucuz Otel Bulma Rehberi

Kızkalesi ucuz otel bulma rehberimiz aslında daha önce yazdığımız kızkalesi ucuz pansiyon bulma rehberi yazımızla çok fazla uyuşuyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken ufak ama önemli bir madde daha var. Söyleyecem söylecem az kaldı. 🙂

Daha önceki yazımızda neler söylemiştik? Kısaca bir hatırlayalım.

Haftaiçi Otel Kiralama Önemli

Konaklayacağımız tesisi(pansiyon demiştik) haftaiçi kiralıyor ya da haftaiçi kalmaya başlıyorduk. Çünkü Kızkalesi haftasonları günübirlik turistlerin akınına uğruyordu. Bu ucuz bir otel bulurken de aynen geçerli. Aslında özellikle haftabaşı, yani Pazartesi otelinizi tutmak için çok iyi bir zaman. Neden mi? Günübirlik ziyaretçiler en geç pazar akşamı illerine döner ve oteller boşalır. Muhtemelen de bundan sonra ilk kiralayanlar indirim şansı kazanır. Kardeşim otel bomboş bir kaç odayı indirimli kiralasam fena olmaz düşüncesi. 🙂

Kalabalıksak Apartlıyoruz

2. olarak, kalabalık aileler ve arkadaş grupları için apart otellerin, dışarıda yemenin ekstra masraflarına çözüm olduğu için, daha uygun olabileceğini (ki genelde olur) söylemiştik. Mis gibi 5 kişi apartta kalırım,yemeğimi de kendim yaparım, ekonomimi kontrol ederim, kafam rahat ben rahat meselesi.

Kızkalesi Otellerinde Sabahlara Kadar Dans

Ve son olarak da Kızkalesi’nin küçük biryer olduğunu, bu yüzden heryere yürüyerek gidebileceğinizi söylemiştim. Yani pansiyon kiralarken pansiyonunun yerini fazla dert etmeyin demiştim. Hatta ille de denize sıfır yer tutacam diyorsanız, gürültü meselesinden dolayı sahildeki diskolara biraz uzak yerleri tercih edin demiştim. Ya kardeşim, denize 1 dkda da ulaşsam 5dkda da ulaşsam farketmez, ama ucuz olması benim için önemli diyenler içindi bu dediklerim. İşte bu Kızkalesi’ndeki oteller için de geçerli bir kavram. Bir de özellikle sessizlik sizin için önemliyse, bazı otellerin gece eğlenceleri oluyor. Sabahlara kadar uykusuz bir şekilde Türk Sanat Müziği dinlemek istemiyorsanız, bunu da sorun derim. Gerçi çoğu otel de bu konuda ses yalıtımını gerçekleştirmiş durumda.

Resimde Biraz Abartmış Olabilirim gene de Kızkalesi Otelleri için Erken Rezervasyon Önemli 🙂

Ve gelelim oteller için en önemli şeye. Ben 1/3 indirimle odamı tutacam, ben 1/3 fiyatına otelde kalacam diyorsanız Kızkalesi’nde kalacağınız otele erken rezervasyon yapmalısınız. Aslında bu pansiyonlar ve apart oteller için de önemli ama oteller için ayrı bir önem taşıyor. Çünkü Kızkalesi’nde oteller genellikle tatil acentalarıyla çalışıyor. Benim için ucuz olması önemli, ben otelde kalacam diyorsanız erken rezervasyonu önemseyin. Bu benim seneler önce pek önemsemediğim bir konuydu. Ancak bırakın üçte biri, yeterince erken rezarvasyon yaptırırsanız otellerde onda biri fiyatına bile kalabiliyorsunuz. Dolayısıyla Kızkalesi ucuz oteller kavramı sizin için önemliyse bu dediklerimi önemsemenizi tavsiye ederim.

Gününüzün iyi geçmesi ve dertsiz tasasız harika bir tatil geçirmeniz dileğiyle.