Kızkalesi Yeniden Mavi Bayraklı

Kızkalesi Serkans Apart Otel ve Pansiyon

Mersin Büyükşehir Belediyesi iştiraki Denizkızı Turizm A.Ş tarafından gerekli çalışmalar yapılarak, Kızkalesi plajı yeniden mavi bayraklı ödülünü aldı.

Mavi Bayraklı Ne Demek?

Mavi bayrak gerekli nitelikleri ve standartları sağlayan plaj ve marinalara verilen uluslarası bir çevre ödülü. Mavi bayraklı olmayan plajlarda denize girilmesinin, insan sağlığı açısından zararlı olabileceği söyleniyor.

Bu ödülü alırken, plaj ve marinaların, yüzme suyu kalitesi, çevre eğitimi ve bilgilendirmesi, plajlarda kazalara karşı gerekli ilk yardım malzemelerinin bulunması yada oluşabilecek kirlilik kazalarıyla mücadele edebilme gücü gibi niteliklere sahip olması gerekiyor.

Kızkalesi’nde Rahat Rahat Denize Girebilirsiniz

Bir başka şekilde açıklayacak olursak, Kızkalesi sahilinde rahat rahat denize girebilirsiniz. Çünkü mavi bayrağı alarak yüzme suyu kalitesinin insan sağlığı açısından uygun olduğu ispatlanmış oldu. Bu ödülün uluslararası olması ise özel önem taşıyor. Turistler açısından mavi bayraklı plaj önemli. Yabancılar, otel veya pansiyon seçerken mavi bayraklı plaja özellikle önem veriyor.

Kaynak: Mersin Belediyesi