Kızkalesi’nde Ucuz Pansiyon Bulma Rehberi

Bayram indirimleri ile ilgili yazımda bir miktar “Kızkalesi’nde nasıl ucuz pansiyon bulunur” konusundan bahsetmiştim. Gerçi 2022 itibariyle Türkiye’de ucuz diye bir kavram kalmadı.

Gene de söyleyeceklerim sayesinde belki de karşılaştığınız fiyatların üçte biri fiyatına pansiyon ve otel bulma şansınız olabilir.

Ucuz pansiyon mu kaldı?
Bence bir kaç şeye dikkat ederseniz, daha ekonomik bir tatil yapabilirsiniz. Tatilinizde daha ucuz bir pansiyon da ya da otelde konaklayabilirsiniz.

Haydi başlayalım:

Kızkalesi'nde tatile başladığınız ilk gün haftasonu olmasın.
Çünkü daha önceki yazımda da belirttiğim gibi, haftasonları Kızkalesi günübirlikçilerin akınına uğrayan bir yer. Sahilinin kumluk ve güzel olması çevre il ve ilçelerden ziyaretçileri çekiyor. Ve yoğunluk en çok hafta sonları oluyor. Haftaiçi 200 lira olan bir pansiyon veya oteli, haftasonu 600’e varan fiyatlarda kiralayabilirsiniz.

2. olarak kalabalık bir aile yada arkadaş grubuysanız;

Apart oteller sizin için daha ekonomik ve ucuz olabilir.
Neden mi? Çünkü konaklamanın yanında, kalabalık bir ailenin yemek masrafları da fazla olacaktır. Yemeğinizi kendiniz yaparsanız çok ciddi tasarruf edersiniz. Ayrıca apart oteller,kişi sayısı fazla olduğunda çoğu zaman daha uygun fiyatlı olur. 6 kişi bir odada kalırsınız ve kişi başı düşen oda kirası çok düşük olur. Ayrıca ararsanız, bu şekilde pansiyonlar da bulabilirsiniz.

Ve ayrıca bazı pansiyonlarda yemek hizmeti olmuyor. Pansiyona veya otele karar vermeden önce bunu mutlaka telefonla sorun.

Gelelim 3. dikkat edilmesi gereken olaya;

Kızkalesi'nde heryer yakındır.
Yani denize sıfır bir pansiyonla, Kızkalesi’nin yukarı kesmindeki pansiyonlar (anayolun üstü-dağ tarafı) denize ulaşırken en fazla 5 dakikaya malolur. Ama fiyatlar arasında, sırf denize sıfır diye, devasa farklar olabilir. Ucuz olsun diyorsanız o 5 dakika da pek önemli değildir.

Ha bu arada unutmadan söyleyim. Kızkalesi deniz kenarında barlar,diskolar filan var. Gürültü konusunda hassassanız lütfen buna da dikkat edin.

Gelelim bugün değineceğim son noktaya;

Özel arabayla gidiyorsanız, arabanızı görünce size karşı koşarak gelenlere dikkat edin.
Nasıl ya… Birileri arabamı görünce üstüme koşarak mı gelecek dediğinizi duyar gibiyim.

Merak etmeyin, abartmış olabilirim. Ancak Kızkalesi’nde birçok pansiyon sahibi yeni gelenleri kapabilmek için gençleri çalıştırıyor. Ucuz bir tatil istiyorsanız, ya bizim sitemizden bir pansiyon veya otel bulun, ya da inince ben otel ayarladım filan diyin. Emin olun çok daha ucuz bir pansiyon veya otel kiralayabileceksiniz.

Şimdiden iyi tatiler !