Kızkalesi Otel ve Pansiyonlarında Bayram Tatilinde Uygun Fiyatlar

Bu yazımızda Kızkalesi’nde indirimli otel ve indirimli pansiyonları nasıl bulabileceğiniz üzerine konuşacağız. Kızkalesi yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan bir tatil beldesidir. Bu beldede Ramazan ve Kurban Bayramlarında indirimli fiyatlardan yararlanmanız için indirim zamanlarını takip etmelisiniz. Ve özellikle Kızkalesi için erken rezervasyon çok çok önemli. Az sonra bununla ilgili 3 önemli bilgi paylaşacağım.

Kızkalesi, Kapızlı ve Susanoğlu plajları yaz aylarında dolup taşmaktadır. Genellikle yaz aylarında oldukça fazla turist ağırladığından beldeye gelmek isteyenlerin yapması gereken en önemli şey önceden kalacakları oteli ayarlamak olacaktır. Bu sayede Kızkalesi otelleri arasından seçim yaparken en ekonomik olan oteli seçmiş olacaklar.

Otelin yeri o kadar önemli değil çünkü Kızkalesi küçük bir yer – Kızkalesi Otel Fiyatları

Kızkalesi küçük olduğu için heryer birbirine yakın. Dolayısıyla otelin konumuna dikkat etmeniz pek gerekmiyor. Ben şahsen deniz manzaralı otelleri ve pansiyonları tercih ediyorum. Yeterli araştırma yaparsanız Kızkalesi’nin ortasından geçen yolun dağ tarafında çok ucuz oteller ve pansiyonlar bulabilirsiniz. Kızkalesi otelleri denize en fazla 150 metre ötede yani yürüyüş mesafesinde olduğu için bu otellerde kalmak denize gitmek isteyenlerin de pratiklik kazanmasını sağlamaktadır. Kızkalesi’nin heybeti ve ihtişamı kasabaya gelen kişileri etkilemektedir. Dolayısıyla pek çok kişi bu görkemli kaleyi görmek için bu kasabaya gelmekte, mavinin ve yeşilin tadına bu kasabada doymaktadır.

Odanızı Mutlaka Haftaiçi Ayırtın yada Alın – Kızkalesi Otelleri

Tatil için bu yöreyi düşünüyorsanız odanızı mutlaka haftaiçi almaya özen gösterin. Haftasonları yakın illerden çok fazla ziyaretçi geldiği için hem yer bulmanız zorlaşıyor hem de fiyatlar abartılı oluyor. Haftaiçi odanızı alırsanız yarı yarıya daha uygun otel fiyatlarıyla karşılaşmanız mümkün. Kızkalesi’nde uzun veya kısa süreli tatil geçirmek isteyenlerin yapması gereken şey Kızkalesi otellerine gitmek veya bazı butik otellerde zaman geçirmektir. Bunun yanında daha uygun olmasını istiyorsanız pansiyonlarda da kalabilirsiniz. Kızkalesi otelleri genellikle denize yürüyüş mesafesinde olduğu için tatile gelen pek çok kişi mutlaka otellerde kalmaktadır. Kalınacak otellerin önceden rezerve edilmesi oldukça önemlidir. Çünkü bu sayede hem indirimlerden yararlanabilir hem de en konforlu otellerde yer tükenmeden siz de kendinize özel bir oda ayarlayabilirsiniz.

Kızkalesi’nde İndirimli Otel ve İndirimli Pansiyon Bulmak İçin – 3 Özel Öneri

1) Otelinizi haftaiçi kiralayın. Haftasonu fiyatları canınızı sıkabilir.

2) Otel veya pansiyonunuzu kiralarken erken rezervasyon yaptırmaya özen gösterin.

3) Kızkalesi’nin içinden anayol geçiyor. Anayolun üst tarafında (yani deniz olmayan tarafta) otel ve pansiyon fiyatları çok uygundur.