Kızkalesinde Pansiyon Seçimi

Kızkalesinde Pansiyon Seçimi

Kızkalesinde konaklamanın en ucuz yollarından biri de kızkalesinde bulunan envai çeşit pansiyondur. Ve bir çok pansiyonun yıldızlı otellerden farkı yoktur.

Örneğin Kızkalesindeki bir çok pansiyonda, ev yemeği hizmeti verilmektedir.  Ve bir çok pansiyonun odalarında mini buzdolabı,klima ve tv de bulunmaktadır.

Pansiyon seçerken dikkat edilecek husus, o pansiyonun sahipleri tarafından kaç senedir işletiliyor olduğudur. Bunu söylememdeki neden, Kızkalesinde pansiyon ya da otel kiralayan bir çok kişi 2.senesinde iflas etmektedir. Dolayısıyla eğer bir pansiyon ya da otelin sahipleri 2 den fazla senedir o oteli ya da pansiyonu işletiyor ise, iyi ve kesintisiz bir hizmet alabilirsiniz demektir.

Dolayısıyla, pansiyon ya da otele karar vermeden önce, hem bir çok pansiyona fiyat sormanızı, hem de işletmecisine kaç senedir burayı işletiyorsunuz sorusunu sormanızı tavsiye ediyorum.

Ayrıca Kızkalesine ilk gittiğinizde, eğer otobüsle gidiyorsanız, daha caddeye iner inmez,çevrenizi bir takım gençler saracaktır. Onların söylediği fiyatlara aldırmadan, öncelikle Kızkalesi sahilini bulun. Ve denize yakın olan otellere ya da pansiyonlara fiyat sorun. Çünkü gerçekten güneşin altında, denizden çıktıktan sonra otele yürümek işkence gibi oluyor.

Pansiyon ücreti ödemeden önce, kendinize, “Nasıl bir pansiyon ya otel daha iyi olur?” sorusunu sormanızı da tavsiye ediyorum. Çünkü kişisel olarak ben, ev yemeği hizmeti veren,denize çok yakın,odalarında klima olan ve mümkünse balkonlarından denizi gören otellerde kalmayı tercih ediyorum.

Ayrıca denize yakın pansiyonlarından, sahilde bulunan diskolara da erişim çok rahat oluyor. Böylece kafayı bulsanız bile oteli bulabilmeniz çok kolay oluyor.

Kızkalesinin belki de en hoş özelliklerinden biri, her nerede kalıyor olursanız olun, her tarafa yürüyerek ulaşabilmeniz. Tabi, kızkalesine çok yakın olan Susanoğlu gibi yerlerde de denize girmenizi, cennet cehennem mağaralarını ziyaret etmenizi de öneriyorum. Ya da dolmuşa atlayarak, bir akşam mersin merkezi de gezmeye gidebilirsiniz. 2013 senesinde daha farklı bankalar açıldı mı bilmiyorum ama önceki senelerde Kızkalesinde olan tek banka Vakıfbank idi. O yüzden para çekmek için sağa sola gitmek istemiyorsanız, yanınızda yeterince para bulundurmanız da bir başka tavsiye edeceğim unsur.

Kategoriler
Etiketler
Sevgiyi Paylaş