Kızkalesi Otel

Kızkalesi Otel

Kızkalesi tarihi ve turistik değeri açısından pek çok yazlıkçının seçtiği bir tatil kasabasıdır. Bu kasabaya gelen pek çok kişi hem tatil yapmakta hem de oldukça farklı medeniyetlerin hâkimiyetine girmiş olan bu beldenin tarihi mirası ile ilgili bilgi edinmektedir.

Kızkalesi otelleri ile bilinen bir yerdir. Bu kasabaya tatile gelen pek çok kişi pansiyonlarda kalmakta bazıları da otellerde kalmayı tercih etmektedir. Önemli olan kalacağınız yerin ne kadar konforlu bir yer olduğu ve bunun yanında ekonomik durumunuzun da otel masraflarını karşılamak konusunda ne kadar yeterli olduğudur.

Mersin Kızkalesi otelleri denize sıfır konumunda olduğu için pek çok yazlıkçı tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda çeşitli butik oteller de bulunmaktadır. Özellikle temizlik konusunda hassas davranmanız gerekecektir. Bunun yanında otelde gördüğünüz güler yüzün de oldukça büyük önemi vardır. Tatile gelen pek çok kişi barındıkları oteli beğendiklerinde bir sonraki sene de aynı otele gelmeyi tercih etmektedir.

Kızkalesi otelleri denize en fazla 150 metre ötede yani yürüyüş mesafesinde olduğu için bu otellerde kalmak denize gitmek isteyenlerin de pratiklik kazanmasını sağlamaktadır. Kızkalesi’Nin heybeti ve ihtişamı kasabaya gelen kişileri etkilemektedir. Dolayısıyla pek çok kişi bu görkemli kaleyi görmek için bu kasabaya gelmekte, mavinin ve yeşilin tadına bu kasabada doymaktadır.

Delfin Otel, Kız Kulesi Peri Motel, Rain Hotel, Holiday Otel gibi pek çok otel Kızkulesi otelleri arasında yer almaktadır. Bu otellerde kaldığınızda ve söz konusu kasabayı dolaştığınızda tarih, deniz, kum iç içe olacaksınız. Kızkalesi otellerinin rahatlığı ve konforu sizi kendine bağlayacak. Bunun yanında yaşadığınız yer her neresi olursa olsun aklınızdan bu kasaba geçtiğinde kesinlikle yeniden gelmek ve bu kasabayı görmek isteyeceksiniz.

Kategoriler
Etiketler
Sevgiyi Paylaş